Roche Grubunun bir üyesi olan Ventana Medical Systems, Inc. (Ventana), dünyanın önde gelen kanser diagnostik şirketlerinden biridir ve kanser hastalarına kişiye özel sağlık hizmeti sunulmasını sağlayan doku bazlı testlerde öncüdür.

Ventana, Arizona Üniversitesi’nde Patoloji Profesörü olan Thomas Grogan, M.D., tarafından kurulmuş ve 2008 yılında Roche Diagnostics bünyesine katılmıştır.

Ventana, tüm kanserli hastaların yaşamını geliştirmek için, sağlık hizmetinin geleceğini şekillendiren tıbbi diagnostik sistemler ve doku bazlı kanser testleri geliştirme ve sunma misyonunun peşinden tutkuyla gitmektedir. VENTANA ürünleri, sağlık uzmanlarına doku numunelerinin analizindeki tüm kritik adımlar için kapsamlı bir çözüm sunar.

Ventana, ayrıca laboratuvar verimliliğini iyileştirmek ve hasta güvenliğini korumak için özel olarak tasarlanmış iş akışı çözümleri sunar.

Dünyanın artan tıbbi ihtiyaçlarının farkında olan Ventana, kişiye özel sağlık hizmeti sağlayan yeni prognostik kanser testlerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesinin hızlandırılmasına odaklanır. Bu testler her bir hasta için en iyi tedavi seyrinin belirlenmesine yardımcı olmak amacıyla patologların hasta numunelerini moleküler düzeyde analiz etmesini sağlar.

Daha fazla bilgi için tıklayınız www.ventana.com